Cilde İyi Gelen Meyveler Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Cilde İyi Gelen Meyveler Nelerdir?

Cilde İyi Gelen Meyveler, Cilt yapısını çoğunlukla yediğimiz yiyecekler meydana getirmektedir. Tüketilen yiyecekler cildimizi büyük ölçüde etkilemektedir. Örneğin vitamin ve mineraller cildin esnek olmasını ve kırışıklık oluşumunu engellemek amacıyla vücudun lif üretmesini sağlamaktadır. Tükettiğimiz besinler sayesinde ciltte meydana gelen tahribat önlenebilmektedir.

Cilde iyi gelen meyveler şu şekilde sıralanabilir

Portakal

Sağlıklı kıkırdak yapısı, kan damarları, kemikler ve dişler için gerekli olan C vitamini ile deri dokusunun gelişmesini sağlar. Yaşlanmanın etkilerini en aza indirir. Sigaranın zararlarına karşı vücudu korur ve kırışıklık oluşmasını engeller.

Elma

İçerisinde barındırdığı birçok vitamin ile sıkı bir doku yapısı, cildin genç kalması ve cildin parlamasını sağlamaktadır. Yüksek miktarda meyve asidi içermektedir ve doğal bir temizleyicidir.

Kivi

C vitamini bakımından zengin olan bu meyve özellikle sigara kullanan kişilerde ciltte meydana gelen hasarın önlenmesi ve kırışıklıkların engellenmesi açısından oldukça önemlidir.

Mandalina

Portakal ile benzer özelliklere sahip olan bu meyve yapısında bulunan C vitamini ile cildin yenilenmesinde oldukça faydalıdır.

Yaban Mersini

C vitamini bakımından oldukça zengin olan bu meyve cildin elastikiyetini sağlayan kolajenin üretilmesine yardımcı olmaktadır. Bu meyve ciltte antioksidan etkisi sağlar ve cildin yapısını geliştirerek iltihap oluşmasını engeller.

Avokado

Yüksek E vitamini içeren bu meyve ile cilt kendini yenileyerek çevresel engellerin yarattığı hasarın en aza indirilmesini sağlamaktadır. Bu meyvenin içerdiği E vitamini ile vücut kendini yenileyerek taze bir görünüme sahip olmaktadır.

Muz

Protein, karbonhidrat ve lif kaynağı olan bu meyve ile cilt ihtiyacı olan magnezyumu karşılamaktadır. Bu magnezyum ile kan dolaşımı artar ve cilt canlı ve parlak bir yapıya sahip olur.

Kavun; A vitamini kaynağı olan bu meyve ile cilt nemlenir ve esnekliğini korur. Bu meyve ile vücut kırışıklıkları engellenmektedir.

Çilek

C vitamini açısından oldukça zengin olan bu meyve ile cildin esnekliği sağlanmaktadır.

Papaya

Tropikal bir meyve olan papaya A, E ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bu meyve sayesinde hücrelere oksijen taşıyan hemoglibin üretimi sağlanmakta ve hücrelerin görevlerini eksiksiz yerine getirmesi sağlanmaktadır.

Ananas

Tropikal bir yapıya sahip olan bu meyve içerdiği mineraller ve vitaminler ile cildin pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan kalsiyum, A vitamini ve B vitamini ile cilt için oldukça faydalı bir meyvedir.

Böğürtlen

İçerdiği C vitamini ile soyulmuş ve yıpranmış derilerin onarılmasını sağlamaktadır.

Cilde İyi Gelen Meyveler Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Cilt Beyazlatma Teknikleri

Cilt Beyazlatma Teknikleri

Popüler İçerikler

Cilde İyi Gelen Yağlar

Cilde İyi Gelen Yağlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Nane Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Nane Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Ciltte Pullanma Nedenleri

Ciltte Pullanma Nedenleri

Cilt Kızarıklığı Nedenleri

Cilt Kızarıklığı Nedenleri

Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler ve Kullanımı

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler ve Kullanımı

Güncel

Yağlı Cilde Ne İyi Gelir?

Yağlı Cilde Ne İyi Gelir?

Güncel

Gül Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Gül Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?