Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın cilde faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Mükemmel etkileriyle sarımsak insan cildi için inanılmaz etkiler yaparak insanların beklentilerini karşılamaktadır. Özellikle sarımsağın çiğ bir şekilde kullanılması cilt için gerekli ihtiyaçları hatta bu ihtiyaçların daha da fazlasını kazandırmasını sağlamaktadır. Eski zamanlarda insanların güzellik amacı ile kullandıkları bu tür bitkisel yöntemler günümüzde yaptıkları etiler bilimsel bir şekilde kanıtlanmış olarak insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu tür bitkisel yöntemlerle yapılan uygulamalar birçok kişide beklenen etkiyi göstererek insanları şaşırtmaktadır. Sarımsağın cilde faydaları gerçekten de vardır. Fakat buna rağmen birçok insan sarımsağı kullanmalarına rağmen bu faydaları görememektedir. Bu durumun tabi ki bir açıklaması vardır. Sarımsağın cilde faydalarını görebilmek için sizler bu sarımsağı en doğru bir şekilde ve sürekli olarak aksatmadan kullanmak zorundasınız. Çünkü bu bitkisel yöntemden sizlerde fayda görmek istiyorsanız kesinlikle bir tıbbi ilaç kullanır gibi özenle kullanmalısınız. Uzun süreli kullanımlar sonucunda sarımsağın cildiniz üzerindeki etkilerini göreceksiniz.
 • Sarımsağın cilde faydaları arasında en fazla bilineni ve insanlar tarafından en büyük kullanım amacı tabi ki sarımsağın ciltteki virüsler ile savaşabilme özelliğidir. İşte bu nedenle sarımsağı insanlar cildi üzerinde oluşan yara ya da farklı enfeksiyonların yok edilmesi amacı ile kullanmaktadır. Egzama gibi farklı ve insanlarda çok büyük sorunlara neden olan hastalıklardan sarımsağın faydalarından faydalanarak kurtulmak mümkündür. Sarımsağı kullandığınız sürece diğer tıbbi ilaçları da kullanabilirsiniz. Bu durumda sorunun iyileşme süreci biraz daha artacaktır. Fakat sizlere önerim eğer dış bir ortama çıkacaksanız sarımsağı kullanmamanızdır. Bilindiği gibi sarımsağın kokusu diğer insanları rahatsız edebilir. Bu nedenle özellikle gece yatmadan önce sarımsağı kullanmanız en doğru şey olacaktır.
 • Sarımsağın cilde faydaları arasında diğer bir etken ise vücutta oluşan iltihapların ortadan kaldırılmasıdır. Aslında bu sorun soğan ile de aynı şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Bunun için sürekli olarak sarımsak ya da soğan ile cildinize bakım yapmanız vücutta oluşmuş olan ya da oluşmakta olan iltihap sorununu ortadan kaldıracaktır.
 • Birçok insanda sorun halline gelmiş olan ve sürekli olarak görülen uçuk problemleridir. Uçuk problemi genellikle insanların aşırı heyecan ya da korku hallerinde ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde birçok insanda görülen uçuk sorunu sarımsak kullanımı ile ortadan hızlı bir şekilde kaldırılabilmektedir. İşte bu durumda sarımsağın cilde faydalarını görmüş olmaktayız.
 • Günümüzde her on insandan beşinde görülen ve kimi zaman varlığını gizleyen bir sorun olan ayak mantarı problemi genellikle bulaşıcı olduğu için birçok kişide görülmektedir. Bu durumda kişide ayak kokması gibi daha birçok sorun ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu problemlerle insanlar savaşmak için birçok yol denemektedir. Bu sorundan kurtulmak için sizler de sarımsak kullanabilirsiniz. Fakat bunun için sizlerden önerim sarımsağın cilde faydaları arasında sarımsak yağı da aynı etkiyi gösterdiği için sarımsak yağını da kullanmanızdır. İşte bu durumda sarımsak yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 • Son olarak sarımsağın cilde faydaları arasında bir diğer maddeyi söyleyecek olursak saç dökülmesini örnek verebiliriz. Birçok kişide görülen saç dökülmesi problemi yine sarımsak sayesinde ortadan kaldırılabilir. Bu durumu sarımsağı sürekli olarak kullanarak gerçekleştirmek mümkündür. Fakat bazı saç dökülmesi durumları genellikle aileden gelen ya da farlı nedenlerden dolayı ortaya çıktığı için bazen sarımsakta fayda etmeyebilmektedir. Bu nedenle kesin gözüyle bakmamak en doğrusu olacaktır. Fakat her ne şekilde olursa olsun denemenizde fayda vardır.

Sarımsağın Cilde Faydaları Yorumları

soru

Nüket

04 Ekim 2018 Perşembe

Güneş lekelerinden kurtulmak için sarımsak kürü hazırladım. Bir hafta kadar etkisini gördüm ve lekeler yavaş yavaş temizlenmeye başladı. Ancak bu kürü her seferinde uyguladığımda cildimde yanma ve tahriş sorunu meydana geliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ne yapmamı önerirsiniz?

Cevap yaz
cevap

Kayyum

02 Kasım 2018 Cuma

Öncelikle sarımsağın bir çok faydalarından biri de kür haline getirilerek cildimizdeki lekelere uygulanmasıdır. Cildimizdeki lekelere çok etkili olan bu sarımsak kürü lekelerden bir süre sonra tamamen kurtulmanızı sağlar. Ancak çok dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Her gün sürmeniz cildinizde tahrişe yol açabilir. Kürü haftada 2 veya 3 kere uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

cevap

Medar

01 Kasım 2018 Perşembe

Merhaba sarımsak kürü cildimizdeki lekelere çözüm olmaktadır. Ancak bunu uygulamasına çok dikkat etmeliyiz. Cildiniz de yanma, kızarıklık ve tahriş var ise sarımsak kürünü çok sık kullanmayacaksınız. Çok sık veya her gün kullanmanız sonucunda cildinizde sorun olmuştur. Sarımsak kürünü 3 veya 4 gün ara ile cildinize uygulayın fazla bekletmeden yıkamalısınız.

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Doğal Cilt Bakımı Tarifi

Doğal Cilt Bakımı Tarifi

Cilt Kırışıklığı Engelleme Yolları

Cilt Kırışıklığı Engelleme Yolları

Cilt Bakımı Siyah Noktalar Tedavisi

Cilt Bakımı Siyah Noktalar Tedavisi

Fondötenin Cilde Zararları Nelerdir?

Fondötenin Cilde Zararları Nelerdir?

Cilt Beyazlatma Teknikleri

Cilt Beyazlatma Teknikleri

Güncel

Elma Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Elma Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Güncel

Mayanın Cilde Faydası ve Kullanımı

Mayanın Cilde Faydası ve Kullanımı

Güncel

Cilde İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Cilde İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Kuru Ciltlere Ne İyi Gelir?

Kuru Ciltlere Ne İyi Gelir?

Cilde İyi Gelen Besinler ve Kullanımı

Cilde İyi Gelen Besinler ve Kullanımı

Cilt Benleri Tedavi Yöntemleri

Cilt Benleri Tedavi Yöntemleri

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Tatlı Badem Yağının Cilde Faydaları, Badem daha çok su olmayan bölgelerde yetiştirilir. Tatlı badem yağı cilde oldukça faydalı olup günümüzde hemen hemen her ilaç,[...]

Kuru Ciltler İçin Avakado Maskesi ve Malzemeleri

Kuru Ciltler İçin Avakado Maskesi ve Malzemeleri

Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi, İnsan vücudunun en önemli organlarından biri şüphesiz ki yüzümüzdür. Yüz bir insan için önemli olduğu kadar dikkat çeken bir org[...]

Kaya Tuzunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Kaya Tuzunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Kaya tuzunun cilde faydaları, rafine edilmemiş kaya tuzu insan sağlığına oldukça faydalıdır. Normalde 1 litre kaplıca suyu yaklaşık 1 gram mineral içerirken, kaya tuzu[...]

Cilt Lekelerinin Lazer ile Tedavisi

Cilt Lekelerinin Lazer ile Tedavisi

Cilt lekeleri lazer, ciltteki lekeler üzerine uygulanan lazer tedavisinde, lekelerin üzerine lazer ışınları cildin sorunlu olan tabakasına ulaşılmasını sağlar ve sorunu[...]

Cilt Alerjisinin Nedenleri Nelerdir?

Cilt Alerjisinin Nedenleri Nelerdir?

Cilt alerjisi; pek çok nedene bağlı olarak cildin reaksiyon göstermesi olayına verilen genel isimdir. Cilt alerjisi yaşandığına dair belirtiler her ciltte farklı şekilde[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6